Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lady Gaga

Lady Gaga byla ovlivněna glam rockovými muzikanty jako David Bowie, Debbie Harry z Blondie či Freddie Mercury, stejně jako popovými ikonami 80. a 90. let, Madonnou a Michaelem Jacksonem. Madonna pro časopis The Rolling Stone řekla, že v Lady Gaga vidí samu sebe na začátku 80. let, a Lady Gaga na otázku srovnání s Madonnou řekla, že nechce být předvídatelná, ale místo toho provést v popu revoluci – ta poslední byla spuštěna před 25 lety právě Madonnou. Vokálně je zase přirovnávána ke Gwen Stefani, případně ke Kylie Minogue a vizuálně (když je zrovna blond) k Amy Winehouse či Christině Aguilera. Její oblíbený filosof je Rainer Maria Rilke.

Lady Gaga o sobě prohlásila, že zbožňuje módu, která je pro ní všechno. Lásku k módě a stylu zdědila po své matce, která podle ní byla vždy udržovaná a krásná. Když skládá novou písničku, přemýšlí, co bude mít na podiu na sobě. Co se módy, vystupování a herecké interpretace týče, bere Lady Gaga inspiraci u Grace Jonesové. Má vlastní produkční tým, zvaný House of Gaga, který pro ni připravuje oděv, účesy a kostýmy a propriety na jeviště. Periodika The Star a Entertainment Weekly kvitovaly její cit pro módu za to nejlepší z desetiletí a též jako něco, čím se dokáže odlišit a vyniknout v davu.

Na začátku své (zatím krátké) kariéry byla považována za gay ikonu[1] a v gay komunitě měla (a má) silnou základnu.[2] Lady GaGa má italské předky,proto je její vzhled exotičtější. Sama GaGa měří pouhých 155 cm.

Čeští fanoušci se této populární zpěvačky dočkají 17. listopadu 2010, kdy Lady Gaga poprvé vystoupí v pražských Vysočanech[3].